XC Division: 1K Grade 2 3 Male

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Team Name: PARKLAND IMMANUEL CHRISTIAN SCHOOL
Team Score: 10
    1     449   Peter De Wit            9:58:52  10:04:37      5:46  1      8     M       1K Grade 2 3 M  Parkland Immanuel   
    2     561   Jared Guesbroek         9:58:52  10:04:43      5:51  2      8     M       1K Grade 2 3 M  Parkland Immanuel   
    3     473   Isaiah Dewitt           9:58:52  10:04:45      5:53  3      8     M       1K Grade 2 3 M  Parkland Immanuel   
    4     698   Jase Gunnink            9:58:52  10:04:48      5:57  4      7     M       1K Grade 2 3 M  Parkland Immanuel   

Team Name: NEW NORWAY HIGH
Team Score: 26
    1     429   Eli Ringwall            9:58:52  10:05:47      6:55  5      8     M       1K Grade 2 3 M  New Norway High     
    2     427   Jackson Peters          9:58:52  10:05:49      6:58  6      8     M       1K Grade 2 3 M  New Norway High     
    3     414   Henry Enarson           9:58:52  10:05:51      6:59  7      7     M       1K Grade 2 3 M  New Norway High     
    4     437   Roman Slabbert          9:58:52  10:05:53      7:01  8      7     M       1K Grade 2 3 M  New Norway High     


Division; 1K Grade 2 3 Male

Place  Score   Team Name
  1      10    PARKLAND IMMANUEL CHRISTIAN SCHOOL
  2      26    NEW NORWAY HIGH

The following teams did not have enough finishers to be scored:
PONOKA CHRISTIAN SCHOOL
UNATTACHED

XC Division: 1K Grade 2 3 Female

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Team Name: NEW NORWAY HIGH
Team Score: 10
    1     441   Kiera Yuha             10:16:13  10:23:19      7:07  1      7     F       1K Grade 2 3 F  New Norway High     
    2     412   Charli Dietrich        10:16:13  10:23:50      7:37  2      8     F       1K Grade 2 3 F  New Norway High     
    3     434   Lucy Shostak           10:16:13  10:24:06      7:54  3      9     F       1K Grade 2 3 F  New Norway High     
    4     404   Maria Baker-Leoni      10:16:13  10:24:27      8:15  4      8     F       1K Grade 2 3 F  New Norway High     


Division; 1K Grade 2 3 Female

Place  Score   Team Name
  1      10    NEW NORWAY HIGH

The following teams did not have enough finishers to be scored:
LEDUC TRACK AND FIELD CLUB

XC Division: 2K Grade 4 5 Male

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Team Name: PARKLAND IMMANUEL CHRISTIAN SCHOOL
Team Score: 21
    1     451   Jackson Dehaas         10:26:11  10:36:38     10:28  2      9     M       2K Grade 4 5 M  Parkland Immanuel   
    2     922   Drew Viher             10:26:11  10:36:48     10:37  3      10    M       2K Grade 4 5 M  Parkland Immanuel   
    3     910   James Vanderveen       10:26:11  10:37:24     11:13  7      10    M       2K Grade 4 5 M  Parkland Immanuel   
    4     445   Josh De Haan           10:26:11  10:37:57     11:46  9      9     M       2K Grade 4 5 M  Parkland Immanuel   

Team Name: NEW NORWAY HIGH
Team Score: 32
    1     432   Ethan Searle           10:26:11  10:36:50     10:39  4      10    M       2K Grade 4 5 M  New Norway High     
    2     408   Karston Chatterson     10:26:11  10:37:20     11:09  5      9     M       2K Grade 4 5 M  New Norway High     
    3     424   Colden Juneau          10:26:11  10:37:58     11:48  10     9     M       2K Grade 4 5 M  New Norway High     
    4     433   Lucas Shostak          10:26:11  10:38:14     12:03  13     10    M       2K Grade 4 5 M  New Norway High     

Team Name: PONOKA CHRISTIAN SCHOOL
Team Score: 47
    1     946   Troy Wright            10:26:11  10:35:41      9:31  1      10    M       2K Grade 4 5 M  Ponoka Christian S  
    2     929   Carson Ingwersen       10:26:11  10:38:13     12:02  12     11    M       2K Grade 4 5 M  Ponoka Christian S  
    3     937   Brodey Thalen          10:26:11  10:38:44     12:34  16     10    M       2K Grade 4 5 M  Ponoka Christian S  
    4     942   Trevor Thalen          10:26:11  10:39:07     12:56  18     9     M       2K Grade 4 5 M  Ponoka Christian S  

Team Name: ST. AUGUSTINE PONOKA
Team Score: 50
    1     969   Loveseth Gus           10:26:11  10:37:50     11:40  8      9     M       2K Grade 4 5 M  St. Augustine Pono  
    2     986   Wade Van Blyderveen    10:26:11  10:38:12     12:01  11     10    M       2K Grade 4 5 M  St. Augustine Pono  
    3     977   Harley Punter          10:26:11  10:38:15     12:04  14     9     M       2K Grade 4 5 M  St. Augustine Pono  
    4     984   Blake Van Blyderveen   10:26:11  10:38:56     12:46  17     10    M       2K Grade 4 5 M  St. Augustine Pono  

Team Name: CAROLINE COUGARS
Team Score: 60
    1     308   Ezra Stone             10:26:11  10:37:21     11:11  6      9     M       2K Grade 4 5 M  Caroline Cougars    
    2     460   Mason Schubert         10:26:11  10:38:18     12:07  15     10    M       2K Grade 4 5 M  Caroline Cougars    
    3      76   Wyatt Charles          10:26:11  10:41:46     15:36  19     10    M       2K Grade 4 5 M  Caroline Cougars    
    4     246   Max Neal               10:26:11  10:43:37     17:26  20     9     M       2K Grade 4 5 M  Caroline Cougars    


Division; 2K Grade 4 5 Male

Place  Score   Team Name
  1      21    PARKLAND IMMANUEL CHRISTIAN SCHOOL
  2      32    NEW NORWAY HIGH
  3      47    PONOKA CHRISTIAN SCHOOL
  4      50    ST. AUGUSTINE PONOKA
  5      60    CAROLINE COUGARS

The following teams did not have enough finishers to be scored:
NORWOOD SCHOOL
GO ATHLETICS

XC Division: 2K Grade 4 5 Female

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Team Name: PARKLAND IMMANUEL CHRISTIAN SCHOOL
Team Score: 24
    1     447   Alanna De Wit          10:40:55  10:52:09     11:15  2      10    F       2K Grade 4 5 F  Parkland Immanuel   
    2     580   Amy Gunnink            10:40:55  10:53:21     12:27  5      10    F       2K Grade 4 5 F  Parkland Immanuel   
    3     475   Naomi Dewitt           10:40:55  10:54:13     13:19  8      10    F       2K Grade 4 5 F  Parkland Immanuel   
    4     920   Teagan Versteeg        10:40:55  10:54:22     13:28  9      10    F       2K Grade 4 5 F  Parkland Immanuel   

Team Name: ST. AUGUSTINE PONOKA
Team Score: 26
    1     987   Brooklyn Wynnychuk     10:40:55  10:51:59     11:05  1      9     F       2K Grade 4 5 F  St. Augustine Pono  
    2     971   Willa Loveseth         10:40:55  10:52:49     11:55  4      10    F       2K Grade 4 5 F  St. Augustine Pono  
    3     967   Brynn Cline            10:40:55  10:55:53     14:59  10     9     F       2K Grade 4 5 F  St. Augustine Pono  
    4     976   Taylor Prediger        10:40:55  10:55:54     15:00  11     9     F       2K Grade 4 5 F  St. Augustine Pono  

Team Name: CAROLINE COUGARS
Team Score: 28
    1     151   Tenneal Crawford       10:40:55  10:52:33     11:39  3      10    F       2K Grade 4 5 F  Caroline Cougars    
    2     116   Abby Clay              10:40:55  10:54:04     13:10  6      10    F       2K Grade 4 5 F  Caroline Cougars    
    3     254   Julia Pilipchuk        10:40:55  10:54:08     13:14  7      10    F       2K Grade 4 5 F  Caroline Cougars    
    4     302   Charlie-Brynn Katona   10:40:55  10:56:11     15:17  12     10    F       2K Grade 4 5 F  Caroline Cougars    


Division; 2K Grade 4 5 Female

Place  Score   Team Name
  1      24    PARKLAND IMMANUEL CHRISTIAN SCHOOL
  2      26    ST. AUGUSTINE PONOKA
  3      28    CAROLINE COUGARS

The following teams did not have enough finishers to be scored:
LEDUC TRACK AND FIELD CLUB
ST. ALBERT MUSTANGS TRACK & FIELD CLUB
UNATTACHED

XC Division: 3K Grade 6 7 Male

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Team Name: FORT SASKATCHEWAN CHRISTIAN JUNIOR HIGH
Team Score: 36
    1     338   Levi Curtis            10:57:01  11:10:29     13:28  3      12    M       3K Grade 6 7 M  Fort Saskatchewan   
    2     339   Drew Graham            10:57:01  11:11:05     14:04  5      12    M       3K Grade 6 7 M  Fort Saskatchewan   
    3     348   Grayson Howells        10:57:01  11:12:30     15:30  9      13    M       3K Grade 6 7 M  Fort Saskatchewan   
    4     341   Corban Greidanus       10:57:01  11:15:21     18:21  19     11    M       3K Grade 6 7 M  Fort Saskatchewan   

Team Name: PARKLAND IMMANUEL CHRISTIAN SCHOOL
Team Score: 37
    1     918   Brendon Versteeg       10:57:01  11:11:16     14:15  6      13    M       3K Grade 6 7 M  Parkland Immanuel   
    2     893   Ethan Pols             10:57:01  11:11:59     14:59  7      11    M       3K Grade 6 7 M  Parkland Immanuel   
    3     913   Nicholas Vanderveen    10:57:01  11:12:40     15:39  10     11    M       3K Grade 6 7 M  Parkland Immanuel   
    4     787   Carter Kottelenberg    10:57:01  11:13:59     16:58  14     11    M       3K Grade 6 7 M  Parkland Immanuel   

Team Name: NEW NORWAY HIGH
Team Score: 46
    1     406   Jace Bertschi          10:57:01  11:10:24     13:23  2      12    M       3K Grade 6 7 M  New Norway High     
    2     418   Oswald Enarson         10:57:01  11:13:01     16:01  11     11    M       3K Grade 6 7 M  New Norway High     
    3     435   Damien Slabbert        10:57:01  11:14:07     17:06  16     11    M       3K Grade 6 7 M  New Norway High     
    4     411   Russel Cooke           10:57:01  11:14:20     17:19  17     12    M       3K Grade 6 7 M  New Norway High     

Team Name: LEDUC TRACK AND FIELD CLUB
Team Score: 51
    1     379   Blake Drebert`         10:57:01  11:09:16     12:16  1      12    M       3K Grade 6 7 M  LEDUC TRACK AND FI  
    2     374   Elijah Drebert         10:57:01  11:10:41     13:41  4      11    M       3K Grade 6 7 M  LEDUC TRACK AND FI  
    3     393   Tamirat Stadlwieser    10:57:01  11:17:47     20:47  22     11    M       3K Grade 6 7 M  LEDUC TRACK AND FI  
    4     382   Jacob Garraway         10:57:01  12:01:32   1:04:32  24     13    M       3K Grade 6 7 M  LEDUC TRACK AND FI  

Team Name: ST. AUGUSTINE PONOKA
Team Score: 64
    1     985   Trent Van Blyderveen   10:57:01  11:13:42     16:41  12     12    M       3K Grade 6 7 M  St. Augustine Pono  
    2     975   Braden Prediger        10:57:01  11:13:43     16:43  13     11    M       3K Grade 6 7 M  St. Augustine Pono  
    3     978   Wylee Punter           10:57:01  11:14:42     17:42  18     11    M       3K Grade 6 7 M  St. Augustine Pono  
    4     979   Ryan Ruter             10:57:01  11:17:33     20:32  21     11    M       3K Grade 6 7 M  St. Augustine Pono  

Team Name: UNATTACHED
Team Score: 66
    1     992   Wade Anderson          10:57:01  11:12:09     15:09  8      13    M       3K Grade 6 7 M  Unattached          
    2     997   Keane McArthur         10:57:01  11:14:03     17:02  15     11    M       3K Grade 6 7 M  Unattached          
    3    1619   Brody Wallebeck        10:57:01  11:15:48     18:47  20     12    M       3K Grade 6 7 M  Unattached          
    4     999   Trent Pashak           10:57:01  11:25:38     28:37  23     11    M       3K Grade 6 7 M  Unattached          


Division; 3K Grade 6 7 Male

Place  Score   Team Name
  1      36    FORT SASKATCHEWAN CHRISTIAN JUNIOR HIGH
  2      37    PARKLAND IMMANUEL CHRISTIAN SCHOOL
  3      46    NEW NORWAY HIGH
  4      51    LEDUC TRACK AND FIELD CLUB
  5      64    ST. AUGUSTINE PONOKA
  6      66    UNATTACHED

The following teams did not have enough finishers to be scored:
PONOKA CHRISTIAN SCHOOL
UNATTACHED ALBERTA
EDMONTON HARRIERS
MEADOWLARK CHRISTIAN SCHOOL
CAROLINE COUGARS
ST. ALBERT MUSTANGS TRACK & FIELD CLUB

XC Division: 3K Grade 6 7 Female

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Team Name: LEDUC TRACK AND FIELD CLUB
Team Score: 19
    1     388   Abiola Omoyayi         11:18:04  11:31:53     13:49  2      12    F       3K Grade 6 7 F  LEDUC TRACK AND FI  
    2     385   Clair Keller           11:18:04  11:31:55     13:52  3      11    F       3K Grade 6 7 F  LEDUC TRACK AND FI  
    3     390   Gabriella Seiler       11:18:04  11:32:50     14:46  5      11    F       3K Grade 6 7 F  LEDUC TRACK AND FI  
    4     389   Allegra Petasky        11:18:04  11:34:20     16:17  9      11    F       3K Grade 6 7 F  LEDUC TRACK AND FI  

Team Name: PARKLAND IMMANUEL CHRISTIAN SCHOOL
Team Score: 22
    1     532   Kaitlyn Geusebroek     11:18:04  11:31:27     13:24  1      12    F       3K Grade 6 7 F  Parkland Immanuel   
    2     927   Cadence Werkman        11:18:04  11:32:19     14:16  4      12    F       3K Grade 6 7 F  Parkland Immanuel   
    3     890   Eleanor Patten         11:18:04  11:33:18     15:15  7      12    F       3K Grade 6 7 F  Parkland Immanuel   
    4     450   Sarena De Wit          11:18:04  11:34:23     16:20  10     11    F       3K Grade 6 7 F  Parkland Immanuel   

Team Name: CAROLINE COUGARS
Team Score: 37
    1      19   Isabelle Barr          11:18:04  11:32:57     14:54  6      11    F       3K Grade 6 7 F  Caroline Cougars    
    2     199   Ava Evans              11:18:04  11:33:55     15:51  8      12    F       3K Grade 6 7 F  Caroline Cougars    
    3     217   Sidney Logan           11:18:04  11:41:46     23:43  11     11    F       3K Grade 6 7 F  Caroline Cougars    
    4     196   Angelica Dipalo        11:18:04  11:42:57     24:54  12     11    F       3K Grade 6 7 F  Caroline Cougars    


Division; 3K Grade 6 7 Female

Place  Score   Team Name
  1      19    LEDUC TRACK AND FIELD CLUB
  2      22    PARKLAND IMMANUEL CHRISTIAN SCHOOL
  3      37    CAROLINE COUGARS

The following teams did not have enough finishers to be scored:
FORT SASKATCHEWAN CHRISTIAN JUNIOR HIGH
UNATTACHED ALBERTA
HOME SCHOOL

XC Division: 4K Grade 8 9 Male

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Team Name: LEDUC TRACK AND FIELD CLUB
Team Score: 16
    1     384   Brady Keller           11:39:28  11:56:30     17:03  1      14    M       4K Grade 8 9 M  LEDUC TRACK AND FI  
    2     372   Rylan Chipiuk          11:39:28  11:58:03     18:35  2      13    M       4K Grade 8 9 M  LEDUC TRACK AND FI  
    3     394   Peter Zwiegers         11:39:28  12:00:36     21:08  5      13    M       4K Grade 8 9 M  LEDUC TRACK AND FI  
    4     375   Jacob Drebert          11:39:28  12:03:26     23:59  8      14    M       4K Grade 8 9 M  LEDUC TRACK AND FI  

Team Name: PARKLAND IMMANUEL CHRISTIAN SCHOOL
Team Score: 20
    1     531   Daniel Geusebroek      11:39:28  11:58:34     19:06  3      14    M       4K Grade 8 9 M  Parkland Immanuel   
    2     901   Paul Rus               11:39:28  11:59:31     20:04  4      13    M       4K Grade 8 9 M  Parkland Immanuel   
    3     692   Dylan Gunnink          11:39:28  12:00:58     21:30  6      14    M       4K Grade 8 9 M  Parkland Immanuel   
    4     915   Dylan Vanveldhuizen    11:39:28  12:01:00     21:32  7      15    M       4K Grade 8 9 M  Parkland Immanuel   


Division; 4K Grade 8 9 Male

Place  Score   Team Name
  1      16    LEDUC TRACK AND FIELD CLUB
  2      20    PARKLAND IMMANUEL CHRISTIAN SCHOOL

The following teams did not have enough finishers to be scored:
EDMONTON HARRIERS
CAPITAL CITY TRACK CLUB

XC Division: 3K Grade 8 9 Female

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Team Name: ST. ALBERT MUSTANGS TRACK & FIELD CLUB
Team Score: 14
    1     964   Alexandra Watson       12:05:33  12:19:09     13:37  1      13    F       3K Grade 8 9 F  ST. ALBERT MUSTANG  
    2     957   Karissa De Sousa       12:05:33  12:19:12     13:40  2      13    F       3K Grade 8 9 F  ST. ALBERT MUSTANG  
    3     960   Ella Diener            12:05:33  12:19:14     13:41  3      13    F       3K Grade 8 9 F  ST. ALBERT MUSTANG  
    4     954   Laurel Beauchamp       12:05:33  12:23:24     17:51  8      13    F       3K Grade 8 9 F  ST. ALBERT MUSTANG  

Team Name: PARKLAND IMMANUEL CHRISTIAN SCHOOL
Team Score: 22
    1     453   Esther Dewit           12:05:33  12:21:33     16:01  4      14    F       3K Grade 8 9 F  Parkland Immanuel   
    2     912   Kirsten Vanderveen     12:05:33  12:21:50     16:18  5      13    F       3K Grade 8 9 F  Parkland Immanuel   
    3     533   Kalla Geusebroek       12:05:33  12:21:54     16:22  6      13    F       3K Grade 8 9 F  Parkland Immanuel   
    4     923   Mya Viher              12:05:33  12:22:47     17:15  7      13    F       3K Grade 8 9 F  Parkland Immanuel   


Division; 3K Grade 8 9 Female

Place  Score   Team Name
  1      14    ST. ALBERT MUSTANGS TRACK & FIELD CLUB
  2      22    PARKLAND IMMANUEL CHRISTIAN SCHOOL

The following teams did not have enough finishers to be scored:
EDMONTON HARRIERS
LEDUC TRACK AND FIELD CLUB

XC Division: 4K Junior Male

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Division; 4K Junior Male

Place  Score   Team Name

The following teams did not have enough finishers to be scored:

XC Division: 4K Junior Female

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Division; 4K Junior Female

Place  Score   Team Name

The following teams did not have enough finishers to be scored:

XC Division: 5K Intermediate Male

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Division; 5K Intermediate Male

Place  Score   Team Name

The following teams did not have enough finishers to be scored:

XC Division: 5K Intermediate Female

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Division; 5K Intermediate Female

Place  Score   Team Name

The following teams did not have enough finishers to be scored:

XC Division: 5K Senior Female

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Division; 5K Senior Female

Place  Score   Team Name

The following teams did not have enough finishers to be scored:

XC Division: 5K Open Female

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Division; 5K Open Female

Place  Score   Team Name

The following teams did not have enough finishers to be scored:

XC Division: 6K Senior Male

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Division; 6K Senior Male

Place  Score   Team Name

The following teams did not have enough finishers to be scored:

XC Division: 6K Open Male

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Division; 6K Open Male

Place  Score   Team Name

The following teams did not have enough finishers to be scored: