Overall Race Results
Position Bib # Name Gun Start FinishTOD Gun Time Team Name Gender Age
DIVISION: 8K Open Male
1 280 Alex James 12:14:52 12:41:56 27:04 UNATTACHED ALBERTA M 25
2 271 Matthew Travaglini 12:14:52 12:42:03 27:12 U OF C ATHLETICS CLUB M 28
3 9 Callum Drever 12:14:52 12:42:19 27:28 CALGARY SPARTANS M 24
4 237 Gareth Hadfield 12:14:52 12:42:44 27:53 RUNNING ROOM ATHLETIC CLUB ALBERTA M 29
5 270 Maximus Thiessen 12:14:52 12:43:05 28:14 U OF C ATHLETICS CLUB M 21
6 138 Tom McGrath 12:14:52 12:43:09 28:17 Fast Trax Run & Ski Club M 35
7 263 Roman Justinen 12:14:52 12:43:27 28:36 U OF C ATHLETICS CLUB M 27
8 34 Jonah Brown 12:14:52 12:44:15 29:24 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 23
9 259 Braden Foley 12:14:52 12:44:48 29:57 U OF C ATHLETICS CLUB M 22
10 242 Brandon Wladyko 12:14:52 12:44:52 30:01 RUNNING ROOM ATHLETIC CLUB ALBERTA M 35
11 255 Maria Bernard-Galea 12:14:52 12:44:56 30:05 U OF C ATHLETICS CLUB F 28
12 27 Jesse Aaron Robitaille 12:14:52 12:46:31 31:40 CALGARY WARRIORS TRACK CLUB M 22
13 260 Matthew Galea 12:14:52 12:46:51 31:59 U OF C ATHLETICS CLUB M 28
14 37 Juan Celis 12:14:52 12:47:02 32:10 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 22
15 283 Carter Simpson 12:14:52 12:47:36 32:44 UNATTACHED ALBERTA M 21
16 115 Eric Swedlo 12:14:52 12:51:08 36:17 Cochrane Endurance Project M 20
17 236 Jamin Fraser 12:14:52 12:51:33 36:42 RUNNING ROOM ATHLETIC CLUB ALBERTA M 24
DIVISION: 8K U20 Male
1 267 Tofik Said 12:14:52 12:43:49 28:57 U OF C ATHLETICS CLUB M 18
2 7 Matteo Cappellano 12:14:52 12:43:51 29:00 CALGARY SPARTANS M 18
3 257 Kajela Bure 12:14:52 12:44:10 29:18 U OF C ATHLETICS CLUB M 19
4 281 Sebastian Lind 12:14:52 12:46:03 31:11 UNATTACHED ALBERTA M 18
5 81 Martin Undheim 12:14:52 12:47:43 32:51 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 19
6 246 Dawson De Sousa 12:14:52 12:48:01 33:10 ST. ALBERT MUSTANGS TRACK & FIELD CLUB M 18
7 117 Jacob White 12:14:52 12:49:19 34:28 Cochrane Endurance Project M 18
DIVISION: 8K Master Male
1 139 Brian Torrance 12:14:52 12:44:54 30:03 Fast Trax Run & Ski Club M 45
2 282 Robert Renman 12:14:52 12:47:47 32:56 UNATTACHED ALBERTA M 52
3 221 Darryl Smith 12:14:52 12:47:49 32:58 MEDICINE HAT PANTHERS TRACK AND FIELD CLUB M 53
4 196 Daniel Robdrup 12:14:52 12:48:51 33:59 Lethbridge Track and Field Club M 39
5 137 Jack Cook 12:14:52 12:49:59 35:07 Fast Trax Run & Ski Club M 54
6 284 John Soltice 12:14:52 12:52:05 37:13 UNATTACHED ALBERTA M 51
7 219 Mark Pierzchala 12:14:52 12:55:04 40:13 MEDICINE HAT PANTHERS TRACK AND FIELD CLUB M 47
8 240 Michael Secker 12:14:52 12:55:16 40:25 RUNNING ROOM ATHLETIC CLUB ALBERTA M 70
DIVISION: 8K Open Female
1 98 Courtney Brohart 11:32:12 12:03:56 31:44 Cochrane Endurance Project F 31
2 241 Caitlin Vail 11:32:12 12:05:09 32:57 RUNNING ROOM ATHLETIC CLUB ALBERTA F 26
3 265 Bridget Pyke 11:32:12 12:05:18 33:06 U OF C ATHLETICS CLUB F 30
4 207 Emma Steele 11:32:12 12:05:39 33:27 MACT - MAC TRACK F 21
5 114 Sophia Nowicki 11:32:12 12:05:48 33:37 Cochrane Endurance Project F 22
6 235 Madeleine Cummings 11:32:12 12:05:52 33:40 RUNNING ROOM ATHLETIC CLUB ALBERTA F 30
7 106 Jessica Kaiser 11:32:12 12:06:12 34:00 Cochrane Endurance Project F 34
8 5 Nicole Bauer 11:32:12 12:06:51 34:39 CALGARY INTERNATIONAL F 28
9 287 Alexandria Varty 11:32:12 12:07:51 35:39 UNATTACHED ALBERTA F 27
10 80 Kate Ukrainetz 11:32:12 12:08:04 35:53 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 21
11 55 Lauren Kryschuk 11:32:12 12:08:38 36:26 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 23
12 1 Zoe Flaman 11:32:12 12:08:56 36:44 Alberta Golden Bears/Pandas F 19
13 2 Rae-Anne Gill 11:32:12 12:09:30 37:19 Alberta Golden Bears/Pandas F 19
DIVISION: 8K Master Female
1 239 Terra Manca 11:32:12 12:10:19 38:08 RUNNING ROOM ATHLETIC CLUB ALBERTA F 37
2 238 Heidi Hughes 11:32:12 12:10:40 38:28 RUNNING ROOM ATHLETIC CLUB ALBERTA F 44
3 201 Heather Tuckova 11:32:12 12:13:02 40:50 Lethbridge Track and Field Club F 47
4 113 Elke Nowicki 11:32:12 12:21:42 49:31 Cochrane Endurance Project F 55
DIVISION: 6K U20 Female
1 121 Samara Cockburn 11:32:12 11:57:56 25:44 EDMONTON HARRIERS F 17
2 61 Clara Morrow 11:32:12 12:01:09 28:57 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 18
3 243 Hailey Tabish 11:32:12 12:03:44 31:32 SPLIT CITY SONICS F 18
4 141 Roseanne Burden 11:32:12 12:14:06 41:55 GO Athletics F 19
DIVISION: 6K U18 Male
1 15 Kaden Kingsmith 15:45:45 16:07:11 21:27 CALGARY SPARTANS M 16
2 45 Victor Gouttin 15:45:45 16:07:16 21:32 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 17
3 19 Kieran Schmidtke 15:45:45 16:07:17 21:33 CALGARY SPARTANS M 17
4 144 Friedrick Faszer 15:45:45 16:07:20 21:36 GO Athletics M 17
5 258 Maxwell Cook 15:45:45 16:07:30 21:46 U OF C ATHLETICS CLUB M 17
6 161 Tyson Versteeg 15:45:45 16:07:42 21:57 GO Athletics M 16
7 264 Ibrahim Khalid 15:45:45 16:07:49 22:05 U OF C ATHLETICS CLUB M 16
8 148 Shawn Gunnink 15:45:45 16:07:53 22:09 GO Athletics M 16
9 268 Tyson Shannon 15:45:45 16:07:56 22:12 U OF C ATHLETICS CLUB M 17
10 278 Joshua Heuver 15:45:45 16:08:15 22:30 UNATTACHED ALBERTA M 16
11 262 Willem Grant 15:45:45 16:08:26 22:42 U OF C ATHLETICS CLUB M 17
12 39 Kai Deausy 15:45:45 16:08:33 22:48 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 16
13 59 James McFadyen 15:45:45 16:08:45 23:01 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 17
14 261 Jeffrey Gao 15:45:45 16:08:46 23:02 U OF C ATHLETICS CLUB M 17
15 31 Owen Betts 15:45:45 16:08:55 23:11 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 17
16 133 Carson Young 15:45:45 16:08:57 23:12 EDMONTON HARRIERS M 16
17 266 Scott Raugust 15:45:45 16:09:05 23:21 U OF C ATHLETICS CLUB M 16
18 108 Brendan Maguire 15:45:45 16:09:15 23:31 Cochrane Endurance Project M 16
19 103 Nicholas Hooper 15:45:45 16:09:23 23:39 Cochrane Endurance Project M 16
20 101 Clay Grattidge 15:45:45 16:09:45 24:01 Cochrane Endurance Project M 16
21 190 Mats Swanson 15:45:45 16:09:49 24:05 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB M 17
22 200 Lukash Tucek 15:45:45 16:09:51 24:07 Lethbridge Track and Field Club M 16
23 192 Erik Amelinckx 15:45:45 16:09:58 24:14 Lethbridge Track and Field Club M 17
24 209 Aidan Undheim 15:45:45 16:09:59 24:15 MACT - MAC TRACK M 16
25 154 Andrew Leffers 15:45:45 16:10:15 24:30 GO Athletics M 16
26 87 Riley Wheadon 15:45:45 16:10:31 24:47 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 17
27 90 Markus Boland 15:45:45 16:10:59 25:15 CAPITAL CITY TRACK CLUB M 16
28 26 Evan Bellehumeur 15:45:45 16:11:13 25:28 CALGARY WARRIORS TRACK CLUB M 16
29 212 Justin Jager 15:45:45 16:11:31 25:47 MEDICINE HAT PANTHERS TRACK AND FIELD CLUB M 17
30 222 Gage Smith 15:45:45 16:11:57 26:13 MEDICINE HAT PANTHERS TRACK AND FIELD CLUB M 17
31 156 Hafeez Orfani 15:45:45 16:12:33 26:48 GO Athletics M 17
32 195 Carson Gallant 15:45:45 16:13:08 27:24 Lethbridge Track and Field Club M 17
33 89 Joaquin Arias 15:45:45 16:13:16 27:32 CAPITAL CITY TRACK CLUB M 17
34 157 Chris Salopree 15:45:45 16:15:01 29:17 GO Athletics M 16
35 214 Keegan Kolody 15:45:45 16:15:36 29:52 MEDICINE HAT PANTHERS TRACK AND FIELD CLUB M 17
36 205 Rio Johnsen-Sollos 15:45:45 16:15:57 30:13 MACT - MAC TRACK M 17
DIVISION: 4K U18 Female
1 21 Charlotte Sinke 15:26:45 15:43:57 17:12 CALGARY SPARTANS F 16
2 122 Jamie Gladdish 15:26:45 15:44:14 17:29 EDMONTON HARRIERS F 16
3 204 Ella Heinrich 15:26:45 15:44:34 17:49 MACT - MAC TRACK F 16
4 75 Madeline Skeans 15:26:45 15:44:51 18:06 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 17
5 28 Mandeep Sangha 15:26:45 15:44:55 18:10 CALGARY WARRIORS TRACK CLUB F 16
6 202 Julianna Chipiuk 15:26:45 15:45:14 18:29 MACT - MAC TRACK F 16
7 273 Eleanor Braitenbach 15:26:45 15:45:54 19:09 U OF C ATHLETICS CLUB F 16
8 38 Mackenzie Cumming 15:26:45 15:46:15 19:30 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 16
9 110 Holly Moores 15:26:45 15:46:27 19:42 Cochrane Endurance Project F 17
10 111 Makenna Myatt 15:26:45 15:46:50 20:06 Cochrane Endurance Project F 17
11 24 Ayva Sylven 15:26:45 15:47:06 20:21 CALGARY SPARTANS F 17
12 29 Manpreet Aujla 15:26:45 15:47:15 20:30 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 16
13 44 Jean Funnell 15:26:45 15:47:19 20:34 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 16
14 197 Nyla Salmon 15:26:45 15:47:22 20:37 Lethbridge Track and Field Club F 16
15 63 Alexis Newell 15:26:45 15:47:49 21:04 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 16
16 244 Alexandra (lexie) Thompson 15:26:45 15:49:15 22:30 SPLIT CITY SONICS F 16
17 167 Taylor Doef 15:26:45 15:49:17 22:32 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB F 17
18 52 Akunna Izugbokwe 15:26:45 15:50:51 24:06 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 16
DIVISION: 4K U16 Male
1 179 Brady Keller 15:00:38 15:16:42 16:05 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB M 14
2 288 Seth West 15:00:38 15:17:03 16:25 UNATTACHED ALBERTA M 15
3 105 Caden Jones 15:00:38 15:17:22 16:44 Cochrane Endurance Project M 15
4 70 Korson Schmidt 15:00:38 15:17:42 17:05 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 14
5 124 Kendall Li 15:00:38 15:18:18 17:40 EDMONTON HARRIERS M 15
6 132 Lukas Wold 15:00:38 15:18:25 17:47 EDMONTON HARRIERS M 14
7 116 Isaac Thibodeau 15:00:38 15:18:36 17:58 Cochrane Endurance Project M 14
8 50 Jackson Houghton 15:00:38 15:19:05 18:27 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 14
9 56 Gerrit Kuipers 15:00:38 15:19:17 18:39 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 14
10 199 Zaedan Trinh 15:00:38 15:19:17 18:39 Lethbridge Track and Field Club M 15
11 127 Casey Needham 15:00:38 15:19:18 18:40 EDMONTON HARRIERS M 14
12 65 Ethan Perez 15:00:38 15:19:30 18:52 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 14
13 41 Gabriel Forero-Tarazona 15:00:38 15:19:44 19:06 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 14
14 100 Branson Cote 15:00:38 15:20:09 19:31 Cochrane Endurance Project M 15
15 193 Nicolas Benoit 15:00:38 15:20:17 19:39 Lethbridge Track and Field Club M 15
16 109 Brady Malley 15:00:38 15:20:38 20:00 Cochrane Endurance Project M 14
17 13 Luis Gonzalez 15:00:38 15:20:48 20:10 CALGARY SPARTANS M 14
18 211 Cameron Jager 15:00:38 15:20:49 20:11 MEDICINE HAT PANTHERS TRACK AND FIELD CLUB M 15
19 17 Christian McCormack 15:00:38 15:21:45 21:07 CALGARY SPARTANS M 14
20 158 Udey Sulieman 15:00:38 15:22:44 22:06 GO Athletics M 15
21 155 Aehsan Orfani 15:00:38 15:22:49 22:11 GO Athletics M 14
22 177 Kayden Hearn 15:00:38 15:22:53 22:15 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB M 14
23 169 Jacob Drebert 15:00:38 15:27:22 26:44 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB M 14
DIVISION: 3K U16 Female
1 49 Kate Hos 14:40:49 14:52:31 11:43 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 14
2 174 Meadow Drebert` 14:40:49 14:53:01 12:12 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB F 15
3 16 Ciara Marquardt 14:40:49 14:53:05 12:16 CALGARY SPARTANS F 14
4 175 Libby Dunn 14:40:49 14:53:09 12:21 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB F 15
5 187 Kyra Sheppard 14:40:49 14:53:14 12:26 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB F 14
6 104 Csenia Irvin 14:40:49 14:53:20 12:32 Cochrane Endurance Project F 15
7 123 Ezra Haller 14:40:49 14:53:23 12:35 EDMONTON HARRIERS F 14
8 20 Payton Sheehan 14:40:49 14:53:36 12:48 CALGARY SPARTANS F 15
9 163 Jayme Bialik 14:40:49 14:53:39 12:51 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB F 14
10 194 Brooklyn Filipenko 14:40:49 14:53:41 12:53 Lethbridge Track and Field Club F 15
11 78 Isla Stuart 14:40:49 14:53:49 13:01 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 15
12 107 Nico Knoll 14:40:49 14:53:57 13:09 Cochrane Endurance Project F 14
13 285 Nathalie Toledo 14:40:49 14:54:23 13:34 UNATTACHED ALBERTA F 14
14 178 Brooklyn Johnston 14:40:49 14:54:25 13:36 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB F 14
15 88 Sadie Wilcox 14:40:49 14:54:28 13:40 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 15
16 97 Ellie Barlow 14:40:49 14:54:35 13:47 Cochrane Endurance Project F 14
17 146 Kiera Greidanus 14:40:49 14:54:48 14:00 GO Athletics F 15
18 216 Eve Maser 14:40:49 14:55:21 14:33 MEDICINE HAT PANTHERS TRACK AND FIELD CLUB F 14
19 152 Raelynn Hiller 14:40:49 14:55:23 14:35 GO Athletics F 15
20 269 Jamie Sturgeon 14:40:49 14:55:39 14:51 U OF C ATHLETICS CLUB F 14
21 126 Sydney Molstad 14:40:49 14:55:45 14:57 EDMONTON HARRIERS F 14
22 51 Zaria Huq 14:40:49 14:55:47 14:59 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 14
23 220 Madison Pullman 14:40:49 14:56:15 15:26 MEDICINE HAT PANTHERS TRACK AND FIELD CLUB F 14
24 172 Renae Drebert 14:40:49 14:56:41 15:52 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB F 15
25 4 Lexine Rodriguez Velez 14:40:49 14:56:54 16:06 Bulldogs Track & Field Club F 14
26 206 Amanda Parchem 14:40:49 14:57:16 16:27 MACT - MAC TRACK F 14
27 183 Sabylla Mitchell 14:40:49 14:58:29 17:41 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB F 14
DIVISION: 2K U14 Male
1 40 Ephrem Fischer 14:25:53 14:33:58 8:05 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 13
2 62 Calder Murray 14:25:53 14:34:02 8:09 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 13
3 14 Evan Kingsmith 14:25:53 14:34:13 8:20 CALGARY SPARTANS M 13
4 22 Samuel Skilnick 14:25:53 14:34:25 8:33 CALGARY SPARTANS M 13
5 166 Rylan Chipiuk 14:25:53 14:34:32 8:39 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB M 13
6 254 Harris Thomas-Sutton 14:25:53 14:34:38 8:46 ST. ALBERT MUSTANGS TRACK & FIELD CLUB M 13
7 173 Blake Drebert` 14:25:53 14:34:43 8:50 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB M 12
8 191 Peter Zwiegers 14:25:53 14:34:44 8:51 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB M 13
9 94 Ty Secker 14:25:53 14:34:47 8:54 CAPITAL CITY TRACK CLUB M 13
10 213 Odin Jordet 14:25:53 14:34:48 8:55 MEDICINE HAT PANTHERS TRACK AND FIELD CLUB M 12
11 159 Cohen Thalen 14:25:53 14:34:51 8:59 GO Athletics M 12
12 274 Micah Brown 14:25:53 14:34:57 9:05 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB M 13
13 276 Daniel Gregory 14:25:53 14:35:12 9:19 UNATTACHED ALBERTA M 12
14 125 Colton Markowski 14:25:53 14:35:13 9:20 EDMONTON HARRIERS M 12
15 71 Weston Serl 14:25:53 14:35:30 9:37 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 12
16 142 Cordea De Vries 14:25:53 14:35:42 9:49 GO Athletics M 12
17 32 Noah Bishop 14:25:53 14:35:43 9:51 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 12
18 231 Colton Sutherland 14:25:53 14:35:47 9:55 PASSTRAK M 12
19 91 Sheldon Cameron 14:25:53 14:36:04 10:11 CAPITAL CITY TRACK CLUB M 12
20 74 Grayson Shaw 14:25:53 14:36:07 10:14 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 13
21 272 Sajan Atwal 14:25:53 14:36:23 10:31 UNATTACHED ALBERTA M 13
22 67 Caden Purdon 14:25:53 14:36:27 10:34 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 12
23 198 Simon Trinh 14:25:53 14:36:57 11:04 Lethbridge Track and Field Club M 12
24 226 Carson Hay 14:25:53 14:37:33 11:40 PASSTRAK M 12
DIVISION: 2K U14 Female
1 36 Bromley Causton 14:11:14 14:20:08 8:55 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 13
2 182 Mary MacLean 14:11:14 14:20:11 8:57 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB F 13
3 247 Karissa De Sousa 14:11:14 14:20:13 9:00 ST. ALBERT MUSTANGS TRACK & FIELD CLUB F 13
4 130 Caitlin Sherwin 14:11:14 14:20:15 9:01 EDMONTON HARRIERS F 13
5 184 Abiola Omoyayi 14:11:14 14:20:18 9:04 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB F 12
6 188 Ava Sonnenberg 14:11:14 14:20:28 9:14 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB F 13
7 3 Devyn Perrett 14:11:14 14:20:29 9:15 Bulldogs Track & Field Club F 13
8 25 Arianna Williams 14:11:14 14:20:32 9:19 CALGARY SPARTANS F 13
9 136 Sara Michaud 14:11:14 14:20:35 9:21 EDMONTON THUNDER F 12
10 181 Aryonnah Knee 14:11:14 14:20:40 9:27 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB F 12
11 46 Lucy Govender 14:11:14 14:20:48 9:34 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 13
12 76 Sadie Snyder 14:11:14 14:20:56 9:42 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 13
13 10 Mira Fernandez 14:11:14 14:20:59 9:46 CALGARY SPARTANS F 13
14 86 Jadyn Watson 14:11:14 14:21:07 9:54 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 13
15 165 Brianna Cathcart 14:11:14 14:21:11 9:58 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB F 13
16 249 Ella Diener 14:11:14 14:21:21 10:07 ST. ALBERT MUSTANGS TRACK & FIELD CLUB F 13
17 92 Darby Fedoruk 14:11:14 14:21:26 10:13 CAPITAL CITY TRACK CLUB F 13
18 102 Julia Hooper 14:11:14 14:21:33 10:20 Cochrane Endurance Project F 13
19 99 Zoe Bushrod 14:11:14 14:21:42 10:29 Cochrane Endurance Project F 12
20 8 Julia D'ippolito 14:11:14 14:21:54 10:41 CALGARY SPARTANS F 13
21 203 Maddison Dennis 14:11:14 14:21:58 10:44 MACT - MAC TRACK F 12
22 210 Ember Jacober 14:11:14 14:22:00 10:46 MEDICINE HAT PANTHERS TRACK AND FIELD CLUB F 13
23 128 Sara Ridley 14:11:14 14:22:07 10:53 EDMONTON HARRIERS F 12
24 35 Anna Bugbee 14:11:14 14:22:21 11:07 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 13
25 57 Taylor Law 14:11:14 14:22:23 11:10 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 13
26 48 Melissa Holder 14:11:14 14:22:25 11:12 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 12
27 164 Lucy Boyle 14:11:14 14:22:53 11:40 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB F 12
28 93 Claire Reid 14:11:14 14:23:27 12:13 CAPITAL CITY TRACK CLUB F 12
29 233 Eve Winter 14:11:14 14:23:49 12:35 PASSTRAK F 13
DIVISION: 1K U12 Male
1 168 Elijah Drebert 13:55:35 14:00:17 4:43 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB M 11
2 120 Gabriel Chaffee 13:55:35 14:00:20 4:46 EDMONTON HARRIERS M 11
3 129 Taylor Rumsby 13:55:35 14:00:26 4:51 EDMONTON HARRIERS M 11
4 223 Andrew Vis 13:55:35 14:00:29 4:55 MEDICINE HAT PANTHERS TRACK AND FIELD CLUB M 10
5 143 Josiah Eddy 13:55:35 14:00:31 4:56 GO Athletics M 10
6 118 Benjamin Boiciuc 13:55:35 14:00:50 5:16 EDMONTON COLUMBIANS TRACK CLUB M 11
7 275 Charlie Galbraith 13:55:35 14:00:53 5:19 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 10
8 229 Jasper Smith 13:55:35 14:00:54 5:20 PASSTRAK M 10
9 85 Fraser Warne 13:55:35 14:01:01 5:27 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 10
10 58 Lachlan Macphie 13:55:35 14:01:11 5:37 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 10
11 73 Ryan Sharpe 13:55:35 14:01:13 5:39 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 11
12 189 Tamirat Stadlwieser 13:55:35 14:01:15 5:41 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB M 11
13 68 Kirby Read 13:55:35 14:01:22 5:48 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 10
14 176 Carter Hearn 13:55:35 14:01:27 5:53 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB M 11
DIVISION: 1K U12 Female
1 170 Maelle Drebert 13:42:03 13:46:42 4:39 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB F 10
2 180 Clair Keller 13:42:03 13:46:45 4:42 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB F 11
3 54 Katie Kavanagh 13:42:03 13:46:48 4:45 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 11
4 186 Gabriella Seiler 13:42:03 13:46:52 4:49 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB F 11
5 277 Hannah Gregory 13:42:03 13:47:11 5:08 UNATTACHED ALBERTA F 11
6 66 Noelle Pols 13:42:03 13:47:13 5:10 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 11
7 252 Isla Mitchell 13:42:03 13:47:15 5:13 ST. ALBERT MUSTANGS TRACK & FIELD CLUB F 11
8 77 Imogen Stevenson 13:42:03 13:47:24 5:21 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 11
9 245 Avery Cooper 13:42:03 13:47:34 5:31 ST. ALBERT MUSTANGS TRACK & FIELD CLUB F 10
10 11 Molly Gallivan 13:42:03 13:47:42 5:39 CALGARY SPARTANS F 11
11 43 Elizabeth Funnell 13:42:03 13:47:43 5:41 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 11
12 135 Kennedi Kiskotagan 13:42:03 13:47:46 5:43 EDMONTON THUNDER F 10
13 95 Sabryn Serediak 13:42:03 13:47:49 5:46 CAPITAL CITY TRACK CLUB F 11
14 250 Kira Diener 13:42:03 13:47:57 5:54 ST. ALBERT MUSTANGS TRACK & FIELD CLUB F 10
15 279 Emsley Hutchinson 13:42:03 13:48:05 6:02 UNATTACHED ALBERTA F 11
16 64 Leah Penney 13:42:03 13:48:23 6:20 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 11
17 286 Aerisyn Tuchscherer 13:42:03 13:48:27 6:24 UNATTACHED ALBERTA F 11
18 18 Inga Parlov 13:42:03 13:48:36 6:33 CALGARY SPARTANS F 10
19 225 Cambryn Hay 13:42:03 13:48:45 6:42 PASSTRAK F 10
DIVISION: 1K U10 Male
1 232 Declan Sutherland 13:27:11 13:32:10 4:59 PASSTRAK M 9
2 224 Aiden Aasen 13:27:11 13:32:11 5:00 PASSTRAK M 9
3 60 Andrew McMorris 13:27:11 13:32:32 5:21 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 9
4 140 Asher Baamann 13:27:11 13:32:46 5:35 GO Athletics M 9
5 84 Fabian Vataman 13:27:11 13:32:59 5:48 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 9
6 53 Matthew Jarman 13:27:11 13:33:00 5:49 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 6
7 23 Dominik Stubis 13:27:11 13:33:07 5:56 CALGARY SPARTANS M 9
8 218 Weston Nixdorf 13:27:11 13:33:17 6:06 MEDICINE HAT PANTHERS TRACK AND FIELD CLUB M 8
9 227 Felix Neniska 13:27:11 13:33:19 6:08 PASSTRAK M 9
10 72 Evan Sharpe 13:27:11 13:33:28 6:17 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 8
11 145 Drake Greidanus 13:27:11 13:33:32 6:21 GO Athletics M 8
12 30 Owen Baldwin 13:27:11 13:33:34 6:23 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION M 9
DIVISION: 1K U10 Female
1 33 Aspen Boire 13:16:25 13:21:47 5:23 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 8
2 119 Isa Kafka 13:16:25 13:21:49 5:24 EDMONTON COLUMBIANS TRACK CLUB F 9
3 171 Marlea Drebert 13:16:25 13:21:51 5:26 LEDUC TRACK AND FIELD CLUB F 7
4 248 Anna Diener 13:16:25 13:21:57 5:32 ST. ALBERT MUSTANGS TRACK & FIELD CLUB F 8
5 12 Alyx Glemser 13:16:25 13:22:00 5:36 CALGARY SPARTANS F 8
6 42 Ella Forma 13:16:25 13:22:20 5:55 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 8
7 150 Brianna Hiller 13:16:25 13:22:22 5:58 GO Athletics F 7
8 230 Norah Smith 13:16:25 13:22:30 6:06 PASSTRAK F 8
9 251 Hattie Mitchell 13:16:25 13:22:33 6:09 ST. ALBERT MUSTANGS TRACK & FIELD CLUB F 9
10 83 Lilian Vantura 13:16:25 13:22:50 6:26 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 8
11 6 Maya Baidan 13:16:25 13:23:33 7:09 CALGARY SPARTANS F 9
12 69 Charlie Rusling 13:16:25 13:23:36 7:12 CALTAF ATHLETIC ASSOCIATION F 8
13 147 Piper Greidanus 13:16:25 13:23:46 7:22 GO Athletics F 7
14 160 Brianna Van Haren 13:16:25 13:24:51 8:26 GO Athletics F 5