XC Division: 8K Open Male

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Team Name: U OF C ATHLETICS CLUB
Team Score: 23
    1     271   Matthew Travaglini     12:14:52  12:42:03     27:12  2      28    M       8K Open Male    U OF C ATHLETICS C  
    2     270   Maximus Thiessen       12:14:52  12:43:05     28:14  5      21    M       8K Open Male    U OF C ATHLETICS C  
    3     263   Roman Justinen         12:14:52  12:43:27     28:36  7      27    M       8K Open Male    U OF C ATHLETICS C  
    4     259   Braden Foley           12:14:52  12:44:48     29:57  9      22    M       8K Open Male    U OF C ATHLETICS C  

Division; 8K Open Male

Place  Score   Team Name
  1      23    U OF C ATHLETICS CLUB

The following teams did not have enough finishers to be scored:
UNATTACHED ALBERTA
CALGARY SPARTANS
RUNNING ROOM ATHLETIC CLUB ALBERTA
FAST TRAX RUN & SKI CLUB
CALTAF ATHLETIC  ASSOCIATION
CALGARY WARRIORS TRACK CLUB
COCHRANE ENDURANCE PROJECT

XC Division: 8K U20 Male

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

The following teams did not have enough finishers to be scored:
U OF C ATHLETICS CLUB
CALGARY SPARTANS
UNATTACHED ALBERTA
CALTAF ATHLETIC  ASSOCIATION
ST. ALBERT MUSTANGS TRACK & FIELD CLUB
COCHRANE ENDURANCE PROJECT

XC Division: 8K Master Male

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

The following teams did not have enough finishers to be scored:
FAST TRAX RUN & SKI CLUB
UNATTACHED ALBERTA
MEDICINE HAT PANTHERS TRACK AND FIELD CLUB
LETHBRIDGE TRACK AND FIELD CLUB
RUNNING ROOM ATHLETIC CLUB ALBERTA

XC Division: 8K Open Female

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

The following teams did not have enough finishers to be scored:
COCHRANE ENDURANCE PROJECT
RUNNING ROOM ATHLETIC CLUB ALBERTA
U OF C ATHLETICS CLUB
MACT - MAC TRACK
CALGARY INTERNATIONAL
UNATTACHED ALBERTA
CALTAF ATHLETIC  ASSOCIATION
ALBERTA GOLDEN BEARS/PANDAS

XC Division: 8K Master Female

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

The following teams did not have enough finishers to be scored:
RUNNING ROOM ATHLETIC CLUB ALBERTA
LETHBRIDGE TRACK AND FIELD CLUB
COCHRANE ENDURANCE PROJECT

XC Division: 6K U20 Female

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

The following teams did not have enough finishers to be scored:
EDMONTON HARRIERS
CALTAF ATHLETIC  ASSOCIATION
SPLIT CITY SONICS
GO ATHLETICS

XC Division: 6K U18 Male

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Team Name: U OF C ATHLETICS CLUB
Team Score: 32
    1     258   Maxwell Cook           15:45:45  16:07:30     21:46  5      17    M       6K U18 Male     U OF C ATHLETICS C  
    2     264   Ibrahim Khalid         15:45:45  16:07:49     22:05  7      16    M       6K U18 Male     U OF C ATHLETICS C  
    3     268   Tyson Shannon          15:45:45  16:07:56     22:12  9      17    M       6K U18 Male     U OF C ATHLETICS C  
    4     262   Willem Grant           15:45:45  16:08:26     22:42  11     17    M       6K U18 Male     U OF C ATHLETICS C  

Team Name: CALTAF ATHLETIC  ASSOCIATION
Team Score: 42
    1      45   Victor Gouttin         15:45:45  16:07:16     21:32  2      17    M       6K U18 Male     CALTAF ATHLETIC  A  
    2      39   Kai Deausy             15:45:45  16:08:33     22:48  12     16    M       6K U18 Male     CALTAF ATHLETIC  A  
    3      59   James McFadyen         15:45:45  16:08:45     23:01  13     17    M       6K U18 Male     CALTAF ATHLETIC  A  
    4      31   Owen Betts             15:45:45  16:08:55     23:11  15     17    M       6K U18 Male     CALTAF ATHLETIC  A  

Team Name: GO ATHLETICS
Team Score: 43
    1     144   Friedrick Faszer       15:45:45  16:07:20     21:36  4      17    M       6K U18 Male     GO Athletics        
    2     161   Tyson Versteeg         15:45:45  16:07:42     21:57  6      16    M       6K U18 Male     GO Athletics        
    3     148   Shawn Gunnink          15:45:45  16:07:53     22:09  8      16    M       6K U18 Male     GO Athletics        
    4     154   Andrew Leffers         15:45:45  16:10:15     24:30  25     16    M       6K U18 Male     GO Athletics        

Division; 6K U18 Male

Place  Score   Team Name
  1      32    U OF C ATHLETICS CLUB
  2      42    CALTAF ATHLETIC  ASSOCIATION
  3      43    GO ATHLETICS

The following teams did not have enough finishers to be scored:
CALGARY SPARTANS
UNATTACHED ALBERTA
EDMONTON HARRIERS
COCHRANE ENDURANCE PROJECT
LEDUC TRACK AND FIELD CLUB
LETHBRIDGE TRACK AND FIELD CLUB
MACT - MAC TRACK
CAPITAL CITY TRACK CLUB
CALGARY WARRIORS TRACK CLUB
MEDICINE HAT PANTHERS TRACK AND FIELD CLUB

XC Division: 4K U18 Female

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Team Name: CALTAF ATHLETIC  ASSOCIATION
Team Score: 37
    1      75   Madeline Skeans        15:26:45  15:44:51     18:06  4      17    F       4K U18 Female   CALTAF ATHLETIC  A  
    2      38   Mackenzie Cumming      15:26:45  15:46:15     19:30  8      16    F       4K U18 Female   CALTAF ATHLETIC  A  
    3      29   Manpreet Aujla         15:26:45  15:47:15     20:30  12     16    F       4K U18 Female   CALTAF ATHLETIC  A  
    4      44   Jean Funnell           15:26:45  15:47:19     20:34  13     16    F       4K U18 Female   CALTAF ATHLETIC  A  

Division; 4K U18 Female

Place  Score   Team Name
  1      37    CALTAF ATHLETIC  ASSOCIATION

The following teams did not have enough finishers to be scored:
CALGARY SPARTANS
EDMONTON HARRIERS
MACT - MAC TRACK
CALGARY WARRIORS TRACK CLUB
U OF C ATHLETICS CLUB
COCHRANE ENDURANCE PROJECT
LETHBRIDGE TRACK AND FIELD CLUB
SPLIT CITY SONICS
LEDUC TRACK AND FIELD CLUB

XC Division: 4K U16 Male

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Team Name: CALTAF ATHLETIC  ASSOCIATION
Team Score: 33
    1      70   Korson Schmidt         15:00:38  15:17:42     17:05  4      14    M       4K U16 Male     CALTAF ATHLETIC  A  
    2      50   Jackson Houghton       15:00:38  15:19:05     18:27  8      14    M       4K U16 Male     CALTAF ATHLETIC  A  
    3      56   Gerrit Kuipers         15:00:38  15:19:17     18:39  9      14    M       4K U16 Male     CALTAF ATHLETIC  A  
    4      65   Ethan Perez            15:00:38  15:19:30     18:52  12     14    M       4K U16 Male     CALTAF ATHLETIC  A  

Team Name: COCHRANE ENDURANCE PROJECT
Team Score: 40
    1     105   Caden Jones            15:00:38  15:17:22     16:44  3      15    M       4K U16 Male     Cochrane Endurance  
    2     116   Isaac Thibodeau        15:00:38  15:18:36     17:58  7      14    M       4K U16 Male     Cochrane Endurance  
    3     100   Branson Cote           15:00:38  15:20:09     19:31  14     15    M       4K U16 Male     Cochrane Endurance  
    4     109   Brady Malley           15:00:38  15:20:38     20:00  16     14    M       4K U16 Male     Cochrane Endurance  

Division; 4K U16 Male

Place  Score   Team Name
  1      33    CALTAF ATHLETIC  ASSOCIATION
  2      40    COCHRANE ENDURANCE PROJECT

The following teams did not have enough finishers to be scored:
LEDUC TRACK AND FIELD CLUB
UNATTACHED ALBERTA
EDMONTON HARRIERS
LETHBRIDGE TRACK AND FIELD CLUB
CALGARY SPARTANS
MEDICINE HAT PANTHERS TRACK AND FIELD CLUB
GO ATHLETICS

XC Division: 3K U16 Female

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Team Name: LEDUC TRACK AND FIELD CLUB
Team Score: 20
    1     174   Meadow Drebert`        14:40:49  14:53:01     12:12  2      15    F       3K U16 Female   LEDUC TRACK AND FI  
    2     175   Libby Dunn             14:40:49  14:53:09     12:21  4      15    F       3K U16 Female   LEDUC TRACK AND FI  
    3     187   Kyra Sheppard          14:40:49  14:53:14     12:26  5      14    F       3K U16 Female   LEDUC TRACK AND FI  
    4     163   Jayme Bialik           14:40:49  14:53:39     12:51  9      14    F       3K U16 Female   LEDUC TRACK AND FI  

Team Name: CALTAF ATHLETIC  ASSOCIATION
Team Score: 49
    1      49   Kate Hos               14:40:49  14:52:31     11:43  1      14    F       3K U16 Female   CALTAF ATHLETIC  A  
    2      78   Isla Stuart            14:40:49  14:53:49     13:01  11     15    F       3K U16 Female   CALTAF ATHLETIC  A  
    3      88   Sadie Wilcox           14:40:49  14:54:28     13:40  15     15    F       3K U16 Female   CALTAF ATHLETIC  A  
    4      51   Zaria Huq              14:40:49  14:55:47     14:59  22     14    F       3K U16 Female   CALTAF ATHLETIC  A  

Division; 3K U16 Female

Place  Score   Team Name
  1      20    LEDUC TRACK AND FIELD CLUB
  2      49    CALTAF ATHLETIC  ASSOCIATION

The following teams did not have enough finishers to be scored:
CALGARY SPARTANS
COCHRANE ENDURANCE PROJECT
EDMONTON HARRIERS
LETHBRIDGE TRACK AND FIELD CLUB
UNATTACHED ALBERTA
GO ATHLETICS
MEDICINE HAT PANTHERS TRACK AND FIELD CLUB
U OF C ATHLETICS CLUB
BULLDOGS TRACK & FIELD CLUB
MACT - MAC TRACK

XC Division: 2K U14 Male

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Team Name: LEDUC TRACK AND FIELD CLUB
Team Score: 32
    1     166   Rylan Chipiuk          14:25:53  14:34:32      8:39  5      13    M       2K U14 Male     LEDUC TRACK AND FI  
    2     173   Blake Drebert`         14:25:53  14:34:43      8:50  7      12    M       2K U14 Male     LEDUC TRACK AND FI  
    3     191   Peter Zwiegers         14:25:53  14:34:44      8:51  8      13    M       2K U14 Male     LEDUC TRACK AND FI  
    4     274   Micah Brown            14:25:53  14:34:57      9:05  12     13    M       2K U14 Male     LEDUC TRACK AND FI  

Team Name: CALTAF ATHLETIC  ASSOCIATION
Team Score: 35
    1      40   Ephrem Fischer         14:25:53  14:33:58      8:05  1      13    M       2K U14 Male     CALTAF ATHLETIC  A  
    2      62   Calder Murray          14:25:53  14:34:02      8:09  2      13    M       2K U14 Male     CALTAF ATHLETIC  A  
    3      71   Weston Serl            14:25:53  14:35:30      9:37  15     12    M       2K U14 Male     CALTAF ATHLETIC  A  
    4      32   Noah Bishop            14:25:53  14:35:43      9:51  17     12    M       2K U14 Male     CALTAF ATHLETIC  A  

Division; 2K U14 Male

Place  Score   Team Name
  1      32    LEDUC TRACK AND FIELD CLUB
  2      35    CALTAF ATHLETIC  ASSOCIATION

The following teams did not have enough finishers to be scored:
CALGARY SPARTANS
ST. ALBERT MUSTANGS TRACK & FIELD CLUB
CAPITAL CITY TRACK CLUB
MEDICINE HAT PANTHERS TRACK AND FIELD CLUB
GO ATHLETICS
UNATTACHED ALBERTA
EDMONTON HARRIERS
PASSTRAK
LETHBRIDGE TRACK AND FIELD CLUB

XC Division: 2K U14 Female

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Team Name: LEDUC TRACK AND FIELD CLUB
Team Score: 23
    1     182   Mary MacLean           14:11:14  14:20:11      8:57  2      13    F       2K U14 Female   LEDUC TRACK AND FI  
    2     184   Abiola Omoyayi         14:11:14  14:20:18      9:04  5      12    F       2K U14 Female   LEDUC TRACK AND FI  
    3     188   Ava Sonnenberg         14:11:14  14:20:28      9:14  6      13    F       2K U14 Female   LEDUC TRACK AND FI  
    4     181   Aryonnah Knee          14:11:14  14:20:40      9:27  10     12    F       2K U14 Female   LEDUC TRACK AND FI  

Team Name: CALTAF ATHLETIC  ASSOCIATION
Team Score: 38
    1      36   Bromley Causton        14:11:14  14:20:08      8:55  1      13    F       2K U14 Female   CALTAF ATHLETIC  A  
    2      46   Lucy Govender          14:11:14  14:20:48      9:34  11     13    F       2K U14 Female   CALTAF ATHLETIC  A  
    3      76   Sadie Snyder           14:11:14  14:20:56      9:42  12     13    F       2K U14 Female   CALTAF ATHLETIC  A  
    4      86   Jadyn Watson           14:11:14  14:21:07      9:54  14     13    F       2K U14 Female   CALTAF ATHLETIC  A  

Division; 2K U14 Female

Place  Score   Team Name
  1      23    LEDUC TRACK AND FIELD CLUB
  2      38    CALTAF ATHLETIC  ASSOCIATION

The following teams did not have enough finishers to be scored:
ST. ALBERT MUSTANGS TRACK & FIELD CLUB
EDMONTON HARRIERS
BULLDOGS TRACK & FIELD CLUB
CALGARY SPARTANS
EDMONTON THUNDER
CAPITAL CITY TRACK CLUB
COCHRANE ENDURANCE PROJECT
MACT - MAC TRACK
MEDICINE HAT PANTHERS TRACK AND FIELD CLUB
PASSTRAK

XC Division: 1K U12 Male

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Team Name: CALTAF ATHLETIC  ASSOCIATION
Team Score: 37
    1     275   Charlie Galbraith      13:55:35  14:00:53      5:19  7      10    M       1K U12 Male     CALTAF ATHLETIC  A  
    2      85   Fraser Warne           13:55:35  14:01:01      5:27  9      10    M       1K U12 Male     CALTAF ATHLETIC  A  
    3      58   Lachlan Macphie        13:55:35  14:01:11      5:37  10     10    M       1K U12 Male     CALTAF ATHLETIC  A  
    4      73   Ryan Sharpe            13:55:35  14:01:13      5:39  11     11    M       1K U12 Male     CALTAF ATHLETIC  A  

Division; 1K U12 Male

Place  Score   Team Name
  1      37    CALTAF ATHLETIC  ASSOCIATION

The following teams did not have enough finishers to be scored:
LEDUC TRACK AND FIELD CLUB
EDMONTON HARRIERS
MEDICINE HAT PANTHERS TRACK AND FIELD CLUB
GO ATHLETICS
EDMONTON COLUMBIANS TRACK CLUB
PASSTRAK

XC Division: 1K U12 Female

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Team Name: CALTAF ATHLETIC  ASSOCIATION
Team Score: 28
    1      54   Katie Kavanagh         13:42:03  13:46:48      4:45  3      11    F       1K U12 Female   CALTAF ATHLETIC  A  
    2      66   Noelle Pols            13:42:03  13:47:13      5:10  6      11    F       1K U12 Female   CALTAF ATHLETIC  A  
    3      77   Imogen Stevenson       13:42:03  13:47:24      5:21  8      11    F       1K U12 Female   CALTAF ATHLETIC  A  
    4      43   Elizabeth Funnell      13:42:03  13:47:43      5:41  11     11    F       1K U12 Female   CALTAF ATHLETIC  A  

Division; 1K U12 Female

Place  Score   Team Name
  1      28    CALTAF ATHLETIC  ASSOCIATION

The following teams did not have enough finishers to be scored:
LEDUC TRACK AND FIELD CLUB
UNATTACHED ALBERTA
ST. ALBERT MUSTANGS TRACK & FIELD CLUB
CALGARY SPARTANS
EDMONTON THUNDER
CAPITAL CITY TRACK CLUB
PASSTRAK

XC Division: 1K U10 Male

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Team Name: CALTAF ATHLETIC  ASSOCIATION
Team Score: 24
    1      60   Andrew McMorris        13:27:11  13:32:32      5:21  3      9     M       1K U10 Male     CALTAF ATHLETIC  A  
    2      84   Fabian Vataman         13:27:11  13:32:59      5:48  5      9     M       1K U10 Male     CALTAF ATHLETIC  A  
    3      53   Matthew Jarman         13:27:11  13:33:00      5:49  6      6     M       1K U10 Male     CALTAF ATHLETIC  A  
    4      72   Evan Sharpe            13:27:11  13:33:28      6:17  10     8     M       1K U10 Male     CALTAF ATHLETIC  A  

Division; 1K U10 Male

Place  Score   Team Name
  1      24    CALTAF ATHLETIC  ASSOCIATION

The following teams did not have enough finishers to be scored:
PASSTRAK
GO ATHLETICS
CALGARY SPARTANS
MEDICINE HAT PANTHERS TRACK AND FIELD CLUB

XC Division: 1K U10 Female

Position  Bib   Name                    Gun Start Finish    Gun Elaps Rank   Age   Gender  Division          Team Name            
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Team Name: CALTAF ATHLETIC  ASSOCIATION
Team Score: 29
    1      33   Aspen Boire            13:16:25  13:21:47      5:23  1      8     F       1K U10 Female   CALTAF ATHLETIC  A  
    2      42   Ella Forma             13:16:25  13:22:20      5:55  6      8     F       1K U10 Female   CALTAF ATHLETIC  A  
    3      83   Lilian Vantura         13:16:25  13:22:50      6:26  10     8     F       1K U10 Female   CALTAF ATHLETIC  A  
    4      69   Charlie Rusling        13:16:25  13:23:36      7:12  12     8     F       1K U10 Female   CALTAF ATHLETIC  A  

Division; 1K U10 Female

Place  Score   Team Name
  1      29    CALTAF ATHLETIC  ASSOCIATION

The following teams did not have enough finishers to be scored:
EDMONTON COLUMBIANS TRACK CLUB
LEDUC TRACK AND FIELD CLUB
ST. ALBERT MUSTANGS TRACK & FIELD CLUB
CALGARY SPARTANS
GO ATHLETICS
PASSTRAK